Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted

Like everything you get in life, you get what you pay for, I feel price is relative to enjoyment and value to you, If you going to spend 5 hours plus in the saddle every day buy some serious shorts, that might cost 2k plus, if you going to spend 5 hours a month, buy Mr price shorts, Same goes for everything else.

Posted

Price for bikes and parts are not that bad actually. Check out Kite boarding... a Kite will set you back about 10k and 7k for a decent board.

 

Also.

 

Check out how much people drop on one night of boozing.

 

Rather spend that money on bikes I say. :D

Posted

Price for bikes and parts are not that bad actually. Check out Kite boarding... a Kite will set you back about 10k and 7k for a decent board.

 

Also.

 

Check out how much people drop on one night of boozing.

 

Rather spend that money on bikes I say. :D

 

Talking about boards, how much is a decent surfboard these days?

Posted

Just got a Lindt hot chocolate and %^$^& awesome biscuit delivered to my desk, not cheap, but my freaking word every sip and bite is a complete and utter taste sensation on the pallet ... what a gastronomic joy ride

:drool: :drool:
Posted

 

 

 

Spaces between sentences don't cost a penny (that's just a money saving trick I picked up in primary school :whistling: ). Use the tab bar, it makes for easier reading.

Posted

Don't click on the link, Don't Click, DON'T :unsure:

Now why did you have to go an do that? Bastard! :angry:

Will drop the f bomb on you. Biaaatch

:drool: :drool:

 

They also do great chocolate brownies .... when I walk in there the lady behind the counter hand picks me one before I reach the counter :thumbup:

Guest Karma
Posted

is this a serious thread?

 

So: I've seen people pay more for a meal than what a family earns in 6 months in Kenya.

How do you feel about that?

Posted

I just finished three toasted egg, cheese and bacon sarms from my canteen at work. Cost me R27 for all three. Is that overpriced?

 

that is a steal.

I pay R35 for a chick maaayo

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Settings My Forum Content My Followed Content Forum Settings Ad Messages My Ads My Favourites My Saved Alerts My Pay Deals Help Logout